Wiele osób uważa, że sny są odzwierciedleniem naszej codzienności i warto je analizować i interpretować, by wiedzieć co oznaczają. Oto popularne symbole senne.

Popularne symbole senne – co oznaczają?

Często w naszych snach pojawia się motyw latania. Oznacza to posiadanie niespełnionych ambicji i potrzebę ich realizacji. Stawiają nas przed pytaniem dokąd zmierzamy i co chcemy zrealizować w swoim życiu.
Innym popularnym symbolem sennym jest wodospad, co ma związek ze stanem emocjonalnym. Śniąc o wodospadzie możemy mieć nadzieję na nowy rozdział w życiu i nowy początek. Woda to oczyszczenie, wyzwolenie i pozbycie się negatywnych emocji.
Częstym motywem sennym są zęby. Sny o zębach są częste i popularne. Jeśli śnimy o wyrywaniu ich – wówczas prawdopodobnie mamy w życiu problem, który należy rozwiązać. Złym znakiem są zepsute zęby, które oznaczają strach i niepokój wewnętrzny. Z kolei wypadające zęby to przeżywanie sytuacji, które wyzwalają stres, takich jak nowe obowiązki w pracy lub kłamstwo w związku.

Symbole senne – jakie najczęściej się pojawiają?

W snach często widzimy też czyjąś lub własną śmierć. Oznacza to zakończenie pewnego etapu w naszym życiu, symboliczną śmierć pewnej sytuacji i początek nowego okresu.
Wskazuje się, że sny o śmierci mają też charakter psychologiczny. W tym zakresie oznaczają zakończenie pracy, finał. Mają pozytywny wydźwięk i oznaczają, że jedna sytuacja kończy się, by nowa mogła się zacząć.
Popularnym motywem sennym jest również dom. Symbolizuje on człowieka i różne aspekty jego życia wewnętrznego. Jego interpretacja może być szeroka, w zależności od wyglądu domu, rozmieszczenia pokojów itp.
Często sen o domu oznacza poszukiwaną potrzebę bezpieczeństwa, ostoi, rodziny. Jeśli widać w nim poddasze domu – wówczas jest to symbol ukrytych wspomnień. Z kolei piwnica w domu oznacza intuicję i podświadomość.

Wiele osób wierzy, że symbole senne mają swoje ukryte znaczenie i odnoszą się do naszego życia, wskazując co ma w nim miejsce lub jak postąpić w trudnej sytuacji.