Wszyscy wiedzą, że woda jest źródłem życia na Ziemi i żadne żywe stworzenie nie mogłoby bez niej istnieć. To ona kiedyś dała początek życiu na naszym globie i w dalszym ciągu warunkuje egzystencję ludzi, zwierząt i roślin. Nic więc dziwnego, że woda od lat intrygowała ludzi. Jednak nie na darmo fascynowali się nią naukowcy, tacy jak Masaru Emoto i przywódcy religijni, gdyż jak się okazało, tajemnice wody wciąż nie do końca są znane współczesnej nauce.

Czego dotyczy ogólnodostępna wiedza o wodzie?

Człowiek posiada ogromną wiedzę o świecie, ale czy poznał wszystkie tajemnice wody? Oczywiście zna jej niektóre cechy, np. stany skupienia, właściwości rozpuszczania różnych substancji czy możliwości zmiany jej ciśnienia. Zdaje sobie sprawę także z tego, że jego organizm składa się w 60-70% z wody, a mózg nawet z 80-85%. Rozumie też, że musi ją pić, aby dotlenić swój organizm i oczyścić z toksyn, zachować równowagę elektrolityczną i uniknąć wielu chorób. Najnowsze badania przyniosły jednak niespodziewane i niezwykłe wyniki dotyczące innych jeszcze właściwości wody.

Czy woda może pamiętać?

Okazuje się, że tak. Woda potrafi zapamiętać wszystko, co dzieje się w otaczającej ją przestrzeni. I chociaż jej skład chemiczny nie zmienia się, to zapamiętuje ona każde oddziaływanie. Dzieje się tak dzięki jej strukturze czyli organizacji cząsteczek, które tworzą pewnego rodzaju komórki pamięci zapisujące informacje z otoczenia. Dodatkowo stwierdzono, że na wodę wyjątkowo mocno działają ludzkie emocje. Badaniami zajmował się między innymi japoński naukowiec Masaru Emoto, który po poddaniu wody psychicznemu oddziaływaniu, szybko ją zamrażał i obserwował zmiany w jej strukturach. Różnice były ogromne. Struktury poddane przez Masaru Emoto pozytywnym emocjom przybierały piękną, regularną i bogatą formę, zaś te na które działał w sposób negatywny miały nieregularne, toporne kształty.

Skutki pamięci wody

Pojawia się więc pytanie czy to, że człowiek poznał niektóre tajemnice wody, sprawi, że będzie ją bardziej cenił? Na pewno. Tym bardziej, że zdaje sobie sprawę, iż woda z kranu w jego mieszkaniu przeszła przez kilometry rur, doświadczyła brudu, otarła się o chemię podczas oczyszczania, a poza tym zanieczyszczona jest przez złe emocje ludzkie. Na szczęście woda potrafi sama się „resetować”, a dzieje się to w chwili, gdy zmienia swój stan skupienia, np. z cieczy w parę wodną, podczas zamrażania czy topnienia. Warto jednak pamiętać, że ludzie mogą sami oddziaływać na swoją wodę pozytywnymi emocjami.

Najpopularniejsze książki Masaru Emoto można znaleźć tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *